NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

JAK PRZEBIEGA ROZGRYWKA?

Po dotarciu na odpowiedni parking, waszym celem jest samodzielne odnalezienie punktu kontrolnego, gdzie czeka na was ekwipunek, taki jak latarki, krótkofalówka i plecak. Po skontaktowaniu się z obsługą za pomocą krótkofalówki, samodzielnie rozpoczynacie grę, kierując się w głąb lasu lub do jednego z budynków.

Waszym zadaniem jest odkrycie wszystkich lokacji niezbędnych do poznania zakończenia historii. Po drodze napotkacie wiele zadań, które musicie rozwiązać aby otwierać kolejne drzwi i kłódki.

W przypadku trudności związanych z rozwiązywaniem zadań, Mistrz Gry jest zawsze gotów pomóc w pokonaniu napotkanych wyzwań.

DLA KOGO?

Scenariusze w Forest Escape zostały stworzone z myślą o fanach przygód i emocji, ale także dla rodzin i grup przyjaciół, którzy poszukują oryginalnych sposobów na spędzenie wolnego czasu. To doskonałe miejsce na organizację wyjścia integracyjnego dla firmy, wieczoru kawalerskiego czy panieńskiego.

W pobliżu znajduje się Osada Rybacka Sereczyn, gdzie można zjeść smaczne posiłki i zorganizować ognisko. Dla uczestników Forest Escape przygotowano specjalny rabat – wystarczy okazać potwierdzenie rezerwacji.

Ze względu na tematykę, scenariusze PROLOG i SZEPTY są zalecane dla uczestników powyżej 12 roku życia. Osoby niepełnoletnie powinny być w drużynie z co najmniej jednym pełnoletnim opiekunem.

JAK SIĘ PRZYGOTOWAĆ?

Uczestnicy powinni dopasować swój strój do aktualnej pory roku i warunków pogodowych. Zalecane jest noszenie luźnych ubrań, które pozwolą na swobodę ruchów. Ponieważ część gry odbywa się na terenie leśnym, należy zwrócić uwagę na panujące warunki atmosferyczne. W przypadku deszczu, warto mieć ze sobą kurtkę przeciwdeszczową oraz ewentualnie dodatkową parę butów. Należy pamiętać, że większość scenariuszy rozgrywa się w budynkach bez ogrzewania.

W JAKIEJ KOLEJNOŚCI ROZGRYWAĆ SCENARIUSZE?

W Forest Escape są do dyspozycji dwa światy, które nie są połączone ze sobą, więc wybór należy do Was!

Pierwszy przedstawia historię Eliasza, w którym scenariusz PROLOG wprowadza Was w thrillerowy, niepokojący świat pełen tajemnic i mrocznych sekretów. ROZDZIAŁ I: SZEPTY to kolejna część historii Eliasza, przenosząca Was w okres jego dzieciństwa i domu rodzinnego. Jest to najmroczniejszy, utrzymany w konwencji horroru scenariusz.

Drugi to postapokaliptyczny świat po fali rozbłysków i burz słonecznych, w którym wcielicie się w dywizję Alfa. W POSTAPO waszym głównym zadaniem jest odnalezienie bazy Fregata oraz pobranie danych z serwera na temat choroby popromiennej, która w tym czasie zdziesiątkowała ludzkość. W POSTAPO 2 kontynuujecie misję jednak tym razem musicie odnaleźć zbiornik, który pomoże Wam stworzyć lek i przetransportować go do Bazy Matki.

CO W PRZYPADKU DESZCZU LUB BURZY?

W przypadku deszczu warto zaopatrzyć się w kurtkę przeciwdeszczową oraz dodatkową parę butów. Około 30% każdego scenariusza rozgrywa się na zewnątrz, dlatego warto być przygotowanym na te elementy gry. Jeśli wystąpi mocna ulewa lub burza stwarzająca zagrożenie dla uczestników, rozgrywka może zostać przesunięta lub bezpłatnie anulowana.

JAKI JEST POZIOM TRUDNOŚCI?

Poziom trudności scenariuszy jest trudny do jednoznacznego określenia. Mieliśmy już wiele drużyn początkujących i doświadczonych – wszystkie kończą rozgrywki, czasami z większą pomocą Mistrza Gry a czasami mniejszą Jeśli zastanawiasz się, który scenariusz jest najłatwiejszy, zalecamy rozpoczęcie od pierwszych scenariuszy obu światów: PROLOG i POSTAPO. Jeżeli czujesz, że nie masz doświadczenia, nie obawiaj się, pomagamy na tyle aby rozgrywka cały czas prowadzona była w odpowiednim kierunku!

CZY MOGĘ GRAĆ W WIĘCEJ NIŻ 6 OSÓB?

Istnieje opcja przyjazdu grupy liczącej do 24 osób, która rozpocznie wszystkie cztery scenariusze jednocześnie. Podczas rezerwacji terminów godziny mogą nie być idealnie zsynchronizowane, a różnice między scenariuszami mogą wynosić od 30 do 60 minut. W takim przypadku prosimy o rezerwację terminów jak najbardziej zbliżonych czasowo, a następnie o kontakt z nami. Dostosujemy wtedy czas, abyście mogli rozpocząć wszystkie scenariusze równocześnie!

CZY SCENARIUSZE SĄ W WERSJI ANGIELSKIEJ?

Obecnie jedynie scenariusz PROLOG dostępny jest w wersji angielskiej (przetłumaczono wszystkie notatki, artykuły oraz nagrania wideo). Gra jest prowadzona przez Mistrza Gry w języku polskim, dlatego zalecamy, aby przynajmniej jedna osoba w drużynie posługiwała się tym językiem.

MASZ DODATKOWE PYTANIA? NAPISZ TUTAJ: