PROLOG

Scenariusz:

Wprowadzenie

Sława doktora Hermanna, genialnego psychiatry, który przez wiele lat pomagał pacjentom wielu szpitali w 1986 roku dotarła do Zachariasza Kosowskiego, miliardera, który oprócz ogromnego majątku był również kojarzony ze swoim chorym psychicznie 12 letnim bratem. Michał, a właściwie Eliasz, bo tak kazał na siebie mówić w wieku 10 lat, był bardzo skrytą osobą. Nie rozmawiał ani z rówieśnikami, ani ze swoim bratem, który był jego jedyną rodziną. Cierpiał na zaburzenie osobowości, stany lękowe oraz przejawiał wiele innych objawów chorób psychicznych. Ostatnią nadzieją Kosowskiego na wyleczenie brata było oddanie go w ręce doktora Hermanna. Nie chciał jednak by Eliasz był zwykłym pacjentem szpitala. Wykupił teren dawnego ośrodka kolonijnego i w pośpiechu dostosował go do podstawowych potrzeb opieki nad Eliaszem. Od tego momentu doktor Hermann rozpoczął jego leczenie.

Dwadzieścia lat po tych wydarzeniach ośrodek został zamknięty.
..

Opis

Prolog, to świat Eliasza i dręczących go demonów. Mroczny, zaskakujący, w formule horroru scenariusz, to idealny sposób na wkroczenia do świata rozgrywek innych niż wszystkie. Świetna propozycja na luźną wycieczkę poza miasto, czy mrożący krew w żyłach wieczór panieński. Dowiedzcie się, jakie tajemnice skrywa opuszczony ośrodek psychiatryczny, a w nim jego ambasador – światowej sławy Doktor Hermann…
Pierwsza w Polsce rozgrywka typu „escape room” przeniesiona nie tylko na większą, niż dotychczas dostępną w innych miejscach powierzchnię – to zabawa na otwartej przestrzeni. PROLOG jest pierwszym projektem stworzonym przez Forest Escape. Tu gracze muszą wykazać się nie tylko umiejętnością rozwiązywania łamigłówek, ale również spostrzegawczością i sprytem.

Lokalizacja:

Opuszczacie granice miasta, kierujecie się w kierunku mniejszego miasta pod Łodzią – dawniej zwanej stolicą polskiego przemysłu. Wjeżdżacie na nieznany wcześniej teren i… jedyne co widzicie to otaczające Was drzewa, niepokojąca tabliczka „TU NIE JEST BEZPIECZNIE” i wydeptaną „przez kogoś” ścieżkę, którą zaczynacie podążać…

Czas rozgrywki:

…Wchodzicie do lasu. Krocząc przed siebie, nagle znajdujecie pozostawiony „przez kogoś” ekwipunek. Zegar zaczyna odliczanie – macie 120 minut na znalezienie odpowiedzi na pytanie „o co tak naprawdę tutaj chodzi?”. Czy „komuś” przed Wami udało się tego dokonać?

Obszar rozgrywki:

Las, który Was otacza nie należy do najmniejszych. To drugi w Polsce, zaraz po Petite Rose, pod względem wielkości scenariusz typu “escape room”, a do Waszej dyspozycji zostało oddane 800 metrów kwadratowych przestrzeni, na której Eliasz przechodził leczenie…

Typ rozgrywki:

Podążając za wyznaczonym tropem, na przemian, przemieszczacie się po opuszczonych pomieszczeniach szpitala psychiatrycznego i terenie do niego przylegającego – zalesionej przestrzeni, w której czekają na Was nie lada wyzwania.

Liczba graczy:

Zmierzenie się z tajemnicą  głównego bohatera Michała Kosowskiego i jego prywatnego lekarza – dr. Josefa Hermanna nie jest łatwą przeprawą. Co dwie głowy to nie jedna, dlatego grupy od 2 do 6 osób to idealny skład i przepis na przebrnięcie przez wszystkie etapy rozgrywki.

Cena rozgrywki:

Cena rozgrywki uzależniona jest od pory dnia, dla grupy składającej się z maksymalnie 6 osób. Wynosi ona 200zł i 250zł po godzinie 18:00, bez względu na dni robocze i wolne od pracy.

Zarezerwuj rozgrywkę!

UWAGA: Godzina 00:00 rozumiana jest jako 24:00 dnia poprzedniego!

Loading...

Masz dodatkowe pytania?
Zadaj je nam!

+48 724-379-033
prolog@forestescape.pl

Forest Escape “PROLOG”
ul. Stara 666
Pabianice, k. Łodzi